Štúdium

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data

ReCtor’s Message

To, čo bolo dobré včera, dnes už nestačí a zajtra bude málo to, čo dnes napĺňa naše nároky.

Jan Amos Komenský

Študentský život

Okrem vedy, výskumu a vzdelávania podporuje univerzita aj spoločenské, kultúrne a športové aktivity, ktoré sú prístupné aj širokej verejnosti.

Mimoštudijné aktivity ponúkajú dostatočné odreagovanie sa v rámci 25 druhov športov. Kolektívne športy ako basketbal, florbal, vodné pólo či tradičnejší futbal utužia medziľudské vzťahy a atletika, joga, lezenie na umelej stene posilnia danosti jednotlivca. Na výber sú aj moderné športy, medzi ktoré patrí skin-diving, softbal, tabata či vznešený jachting. Športové aktivity zastrešuje atletický štadión školy, 8 telocviční, baseballové ihrisko, squashové a tenisové kurty.

Na akademickej pôde pôsobia i športové kluby Akademik a Slávia, spevácky zbor Collegium Technicum i folklórne súbory Jahodná a Borievka, kreuje sa Symfonický orchester Technickej univerzity v Košiciach. Aktuálne informácie šíri študentská televízia a rádio.

Technická univerzita v Košiciach vydáva univerzitný časopis s názvom HALÓ TU. Elektronickú podobu tohto časopisu nájdete na stránkach HaloTU.

Pod­ujatia organizované v kampuse univerzity lákajú návštevníkov z celého regiónu, a tým je Technická univerzita v Košiciach centrom vzdelania a zá­roveň kultúrneho života v Košiciach. Kampus univerzity je tiež vhodným miestom pre stretávanie sa študentov a relax.

Košická technika je však otvorená širokej verejnosti. V areáli TUKE sa organizujú podujatia, ktoré sú v Košiciach mimoriadne obľúbené, ako Balónová fiesta, Biela noc, či potulky s Milanom Kolcunom, na ktorých sa návštevníci dozvedajú o významných historických udalostiach z dejín univerzity a mesta. V akademickom roku 2018/2019 si TUKE v spolupráci s prestížnou univerzitou ETH Zürich pripomenula 160. výročie narodenia celosvetovo uznávaného slovenského vedca Aurela Stodolu, ktorého žiakom bol aj fenomenálny Albert Einstein.