Štúdium

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data

ReCtor’s Message

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In variusjusto non ante auctor luctus. Donec at nunc quis urna condimentum. Vivamus vel iaculis diam.

prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc.

Študentský život

Okrem vedy, výskumu a vzdelávania podporuje univerzita aj spoločenské, kultúrne a športové aktivity, ktoré sú prístupné aj širokej verejnosti.

Mimoštudijné aktivity ponúkajú dostatočné odreagovanie sa v rámci 25 druhov športov. Kolektívne športy ako basketbal, florbal, vodné pólo či tradičnejší futbal utužia medziľudské vzťahy a atletika, joga, lezenie na umelej stene posilnia danosti jednotlivca. Na výber sú aj moderné športy, medzi ktoré patrí skin-diving, softbal, tabata či vznešený jachting. Športové aktivity zastrešuje atletický štadión školy, 8 telocviční, baseballové ihrisko, squashové a tenisové kurty.

Na akademickej pôde pôsobia i športové kluby Akademik a Slávia, spevácky zbor Collegium Technicum i folklórne súbory Jahodná a Borievka, kreuje sa Symfonický orchester Technickej univerzity v Košiciach. Aktuálne informácie šíri študentská televízia a rádio.

Technická univerzita v Košiciach vydáva univerzitný časopis s názvom HALÓ TU. Elektronickú podobu tohto časopisu nájdete na tomto odkaze.

Pod­ujatia organizované v kampuse univerzity lákajú návštevníkov z celého regiónu, a tým je Technická univerzita v Košiciach centrom vzdelania a zá­roveň kultúrneho života v Košiciach. Kampus univerzity je tiež vhodným miestom pre stretávanie sa študentov a relax.

Košická technika je však otvorená širokej verejnosti. V areáli TUKE sa organizujú podujatia, ktoré sú v Košiciach mimoriadne obľúbené, ako Balónová fiesta, Biela noc, či potulky s Milanom Kolcunom, na ktorých sa návštevníci dozvedajú o významných historických udalostiach z dejín univerzity a mesta. V akademickom roku 2018/2019 si TUKE v spolupráci s prestížnou univerzitou ETH Zürich pripomenula 160. výročie narodenia celosvetovo uznávaného slovenského vedca Aurela Stodolu, ktorého žiakom bol aj fenomenálny Albert Einstein.